scorecardresearch

HaberTürk Canlı Yayını Kesti

5.280 izlenme
Kategori Yerel
Eklenme Tarihi 2 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
Görgü tanığının bu sözleri Habertürk’te canlı yayını kestirdi

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan bir görgü tanığının saldırıyla ilgili sözleri sonrası canlı yayın bağlantısı kesildi

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Kobani’nin yeniden inşaası içine gitmeye hazırlanan gençlerin arasına sızan bir intihar bombacısı kendisini patlattı. Saldırı sonrasında 20’den fazla kişinin can verdiği, çok sayıda da yaralı olduğu bilgisi geldi.

Patlama sonrası yaşanan vahşeti görgü tanıkları canlı yayınlarda anlattı.

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Pınar Gayıp yaşananları anlatırken kurduğu cümleler üzerine Habertürk sunucusu tarafından yayından alındı.

İşte görgü tanığının yayının kesilmesine yol açan o sözleri:

‘Katil ve tecavüzcü IŞİD’in yıkmış olduğu şehri yeniden inşa etmek için gidiyorduk. Barış için oraya gidiyorduk. Bizim amacımız barıştı, barış için oraya gitmiştik. IŞİD üyesi olduğunu öğrendiğimiz bir canlı bomba bizim barış sloganları attığımız sırada eylem yaptı. 5 dakika önce sarıldığımız arkadaşlarımız Kobane’ye geçeceğimiz yoldaşlarımız paramparça oldu. Bir çok yoldaşımız paramparaça oldu. Çok fazla ölümüz var.

Bu devletin polisi, “katil AKP’nin katil polisi” oradaki yaralılara müdahale etmek yerine orada yartalıları taşıdığımız araçlara gaz bombası attılar.’

İŞTE O ANLAR